Контакт

Актуелно

Македонија59 минути

Одложени судењата за „Транспортер“ и „Траекторија“

Судењата за предметите „Транспортер“ и „Траекторија“ на СЈО денеска беа одложени на барање на државното јавно обвинителство и на специјалното јавно...

Европа1 час

Фараж: Брeгзит ќе биде одложен

Излегувањето на Велика Британија од Европската Унија повторно ќе биде одложено бидејќи обидот на премиерот Борис Џонсон да склучи конечен...

Свет3 часа

Претседателски избори во Тунис, води независниот кандидат Каис Саед

Според првичните неофицијални резултати, независниот кандидат Каис Саед победи во првиот круг од претседателските избори во Тунис, а на второто...

Македонија3 часа

Османи во Брисел на средба со Могерини

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, денеска ќе престојува во работна посета на Брисел каде ќе...

Култура3 часа

(Видео) Македонска премиера на филмот „Отворена врата“

Во рамките на ИФФК „Браќа Манаки“, со почеток од 19,00 часот, ќе се одржи македонската премиера на играниот филм „Отворена...