Контакт

Актуелно

Регион5 часа

Косово го повлече барањето за прием во Интерпол

Премиерот во оставка на Косово, Рамуш Харадинај, денеска испрати писмо до Собранието на Интерпол во кое се вели дека Приштина...

Спорт5 часа

Вијали во борба со ракот: Мора да се биде трпелив!

Поранешниот италијански фудбалер на Јувентус и на Челси, Џанлука Вијали, води исклучително исцрпувачка борба со ракот. Тој е речиси непрепознатлив,...

Црна хроника5 часа

Гостиварци уништиле шума за да изградат пат без дозвола

Тетовската полиција поднесе кривична пријава против двајца жители од гостиварското село Форино на возраст од 61 и 71 година. Како...

Црна хроника6 часа

Обвинение за Косовци што краделе облека од скопски трговски центар

Скопското основно јавно обвинителство поднесе обвинение против двајца косовски државјани кои се товарат дека од скопски трговски центар украле две...

Свет7 часа

УНИЦЕФ: 200 милиони деца во светот јадат нездрава храна

Загрижувачки голем број деца страдаат од сериозни последици поради лоша или нездрава исхрана, предупреди УНИЦЕФ во годинашниот извештај за состојбата...