Контакт

Актуелно

Регион4 минути

Во Загреб почнува Конгресот на ЕПП

Во Загреб денеска почнува Конгресот на Европската народна партија (ЕПП), а важна точка на агендата е избор на ново раководство....

Македонија26 минути

Времето денеска со врнежи од дожд кои повремено ќе бидат пообилни

Времето денеска ќе биде облачно со врнежи од дожд, кои повремено ќе бидат пообилни, соопшти УХМР. Локално врнежите ќе бидат...

Забава3 часа

(Видео) Десетици мисирки избегaа од фарма неколку недели пред Божик

Речиси 50 мисирки, за кои се претпоставува дека избегале од живинарска фарма неколку недели пред Божик, биле забележани во шума...

Европа13 часа

Милиони евра за реставрација на базиликата „Свети Марко“ по поплавата

За базиликата „Свети Марко“ во Венеција ќе бидат потребни милиони евра за реставрација кога неделава беше поплавена шести пат во...

Македонија15 часа

(Видео) Живковиќ: Мицкоски излажа дека пензиите се крателе

Денеска, Христијан Мицкоски излажа дека не само што пензиите не растат туку тие се крателе. Тоа не е точно, изјави Милан...