Контакт

Актуелно

Македонија22 минути

ВМРО-ДПМНЕ:Притворањето на Катица Јанева е договорен театар за да се прикријат трагите кон Илинденска

Притворањето на Катица Јанева е договорен театар со кој треба да се прикријат трагите кои водат кон Илинденска и Зоран...

Македонија26 минути

СДСМ: Правната држава функционира, законите важат за сите

  Правната држава функционира, а законите важат за сите подеднакво, коментира СДСМ преку соопштение откако вчера беше приведена специјалната обвинителка...

Европа46 минути

Зеленски до Русија: Вратете го Крим за да си го повратите местото во Г8

Украинскиот претседател Володимир Зеленски ѝ предложи на Русија да ѝ го врати Крим на неговата земја за да може да...

Црна хроника48 минути

Зајакнати контроли на МВР – казнети 49 моторџии во Скопје

Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје на 21.08.2019 во периодот од 18 до 24...

Свет53 минути

Трамп им порача на европските земји да ги преземат своите заробеници од ИД

Претседателот на САД, Доналд Трамп денеска ги предупреди Франција и Германија, како и другите европски држави, дека ако не ги...