Контакт

Актуелно

Црна хроника3 минути

Нападнати и малтретирани малолетници во училишен двор во Скопје

Синоќа во 20,20 часот во СВР Скопје било пријавено дека во круг на училиште на ул. „Призренска“, дошле три непознати...

Македонија43 минути

Чулев со велосипедската полиција во обиколка на Охрид

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска оствари работна посета на СВР Охрид, а воедно ја посети и Полициската станица...

Македонија2 часа

(Видео) Спасовски: Ја чистиме калта од режимот кој за себе поставуваше мермер, а за граѓаните стиропор

„Градиме рамномерно насекаде и во градските и во руралните средини, со што градиме Македонија за сите.Ја чистиме калта што ја...

Регион3 часа

Словенија: Рекорден број заразени од средината на април

Во Словенија од 1456 тестирани примероци, потврдени се 30 позитивни на коронавирус, што е најмногу од средината на април, покажуваат...

Македонија3 часа

(Видео) Манчевски: ВМРО-ДПМНЕ во својата програма ветува проекти што СДСМ веќе ги спроведе

„Безидејноста на ВМРО-ДПМНЕ и отсуството на допир со реалноста се чита на секоја страна од нивната програма. За мене беше...