Контакт

Актуелно

Економија1 минута

Продажбата на нови куќи во САД опадна за 12,8 проценти

Продажбата на нови куќи и станови во Соединетите американски држави (САД) во јули падна за 12,8 проценти, што е еден...

Соопштенија26 минути

ВМРО-ДПМНЕ:Записникот од исказот на сведок во ,,Рекет” потврдува дека Заев ја попречувал истрагата

Зоран Заев е повторно фатен во криминал. Секој ден се повеќе се гледа неговата улога во рекет. Со секој изминат...

Култура2 часа

Концерт на Дуња Иванова на Врбјанска Чука во Пелагонија

Со почеток во 18.30 часот, на археолошкиот локалитет Врбјанска Чука во Пелагонија, пијанистката Дуња Иванова ќе одржи концерт со делата...

Македонија2 часа

Претпладне сонце, попладне дожд и грмежи

Времето претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне облачноста ќе се зголеми и ќе има локален пороен...

Свет12 часа

Облакодер во Пекинг продаден онлајн за 734 милиони долари

Облакодерот во Пекинг со 39 катови, кој му беше одземен на милајардер – бегалец, е продаден за 734 милиони долари...