Контакт

Актуелно

Македонија11 минута

(Видео) Арсовски: Во телефонскиoт разговор со лажната Грета Тунберг, Заев ја понижи Македонија

Тажното и понижувачко аудио кое се појави на „Jутјуб“ каде што Зоран Заев како премиер разговара со наводната Грета Тунберг,...

Македонија12 минути

(Видео) Петров: Гласањето на 15 јули ќе биде безбедно за нашето здравје

Гласањето на 15 јули ќе биде безбедно за нашето здравје, изјави потпретседателот на СДСМ, Коста Петров. Во таа насока, додаде...

Регион1 час

(Видео) Запалена познатата статуа на Меланија Трамп во Словенија

Дрвената статуа на американската прва дама Меланија Трамп во близина на нејзиниот роден град Севница во Словенија, е запалена и...

Македонија2 часа

Спасовски: Најдобро и ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ да останат во опозиција

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски, се обрати во Чаир со пораката дека оваа општина покажува како се...

Македонија3 часа

Глоба за 455 луѓе поради неносење заштитни маски

Во текот на изминатото деноноќие (8-9 јули 2020 година) на територијата на Република Северна Македонија во однос на мерката за...