Контакт

Актуелно

Култура1 час

Јавен повик за учество на јубилејната „Бела ноќ“

Оваа година по 15-ти јубилејен пат, во организација на Град Скопје и ЈУ „Универзална сала“ – Скопје, се одржува културната...

Свет2 часа

Мексико ќе одобри рекреативна употреба на кокаин за две лица

Судија во Мексико одобри употреба на кокаин како рекреативна дрога за две лица, што е прв ваков случај во таа...

Култура3 часа

По 20 години од првиот филм, најавено четврто продолжение на „Матрикс“

Официјално е најавено четвртото продолжение од култната научнофантастична трилогија „Матрикс“ во кое ќе биде вклучен најголем дел од тимот што...

Македонија3 часа

ВМРО-ДПМНЕ: Катица Јанева не сака да соработува со Обвинителството

Вчерашното сведочење на Јанева е доказ дека истрагата за милионскиот криминал за случајот „Рекет“ е компромитирана, смета ВМРО-ДПМНЕ. Опозицијата преку...

Регион4 часа

Вооружен маж влегол во ресторан во Црна Гора и предизвикал паника кај гостите

Барската полиција трага по вооружен маж, кој синоќа влегол во ресторанот „Савоја“ и со маска на лицето и пиштол во...