Контакт

Актуелно

Македонија3 часа

Студентите ќе полагаат испити со маски и ракавици, забрането е групирање за време на паузи

Владата објави Протокол за утврдување и постапување на јавните и приватните високообразовни установи во земјата, односно единиците во состав на...

Македонија4 часа

Владата: МВР да ги стопира тековните постапки за распоредувања и унапредувања

Владата на денешната седница донесе заклучок да го задолжи Министерството за внатрешни работи да ги стопира тековните постапки за распоредувања...

Македонија4 часа

Мицкоски: Власта глумеше нова нормалност поради брзи избори

Владата глумеше изнасилена нормалност, основана на нездрави основи кои овие денови гледаме дека завршуваат со класична капитулација, рече претседателот на ВМРО-ДПМНЕ,...

Македонија5 часа

Спасовски бара избори пред есен, поради најавите на СЗО за втор бран на коронавирусот

Техничкиот премиер Оливер Спасовски по состанокот на Советот за безбедност посочи дека институциите мора да превземат одговорност и за парламентарните...

Македонија6 часа

Џафери: Лидерите да најдат консензус за изборите додека трае вонредната состојба

Претседателот на Собрание во заминување, Талат Џафери, по состанокот на Советот за безбедност кај претседателот Пендаровски, посочи дека новите 14...