Контакт

Актуелно

Екологија6 минути

На секои шест секунди се уништува прашума со големина на фудбалско игралиште

Минатата година огромни области на прашума беа опажарени, а подрачје со големина на Швајцарија било исечено за да се направи...

Свет49 минути

Нов рекорден број на починати од Ковид-19 во Бразил

Во Бразил е регистриран нов рекорден број на смртни случаи во еден ден, соопшти бразилското Министерство за здравство, а пренесе...

Европа12 часа

Втор ден без нови заболени во Шпанија

Во Шпанија нема починати од коронавирус веќе втор ден по ред, соопшти шпанското Министерство за здравство. Вкупниот број на починати...

Македонија15 часа

Усвоен протоколот за превентивни мерки за сите работни места за спречување на пренесувањето на Ковид-19

Владата на денешната седница го усвои протоколот за превентивни мерки за сите работни места за спречување на пренесувањето на Ковид-19,...

Свет16 часа

Трамп: Многу уапсени, одлично завршена работа

Американскиот претседател, Доналд Трамп, ја пофали примената на сила, која синоќа полицијата ја применила врз демонстрантите. Трамп се огласи на...