Контакт

Актуелно

Македонија21 минута

Притвор од 8 дена за насилникот од автокампот „Градиште“

Охридското Обвинителство поднесе предлог за определување мерка притвор за 32-годишниот скопјанец, кој на 10 јули во Охрид, во автокампотот „Градиште“,...

Регион3 часа

Српски доктор открива: Обдукциите на починатите од Ковид-19 се ужасни, белите дробови им се уништени

Српскиот кардиохирург Миљко Ристиќ денеска изјави дека обдукциите на оние кои починале од коронавирус покажале зачудувачки и крајно загрижувачки податоци....

Економија4 часа

Горивата поскапуваат

Од вечерва на полноќ цените на горивата се зголемуваат за половина и за еден  денар, соопшти Регулаторната комисија за енергетика....

Свет5 часа

Триесетгодишен маж починал од вирусот откако бил на ковид-забава во Тексас

Триесетгодишен пациент починал откако присуствувал на ковид-забава, сметајќи дека вирусот е измама, изјави медицински службеник во Тексас. „Пред смртта, пациентот...

Регион5 часа

Болниците во Србија се преполни

Речиси нема место во Србија каде што не расте бројот на заразени лица со коронавирус. Според последните податоци, вкупниот број...