Контакт

Актуелно

Македонија2 часа

Чулев: Секој обид за поткуп врз гласачите ќе биде санкциониран

Секој обид за поткуп или за какво било влијание врз гласачите ќе биде соодветно евидентиран и ќе бидат преземени мерки...

Македонија3 часа

Дисциплинска за полицаецот кој удри граѓанин за време на редовна контрола

МВР поведе постапка за утврдување дисциплинска одговорност за полицискиот службеник, кој беше снимен како удира граѓанин, при вршење редовна служба....

Македонија4 часа

ДУИ бара да гласаат и лицата кои ќе добијат решение за самоизолација и по 8 јули

ДУИ бара Уставниот суд да ја суспендира уредбата на Владата според која право на глас ќе имаат само лицата кои...

Регион5 часа

Во Хрватска регистрирани рекордни 116 новозаболени од коронавирус

Во изминатите 24 часа во Хрватска се регистрирани 116 нови случаи на инфекција со вирусот САРС-КоВ-2, меѓу нив 104 пациенти...

Македонија6 часа

„Ве каниме на свадбата на Вирус и Корона“ – активисти со акција во Тетово алармираат за состојбата

Предупредувачки покани за свадби осамнаа на улиците во Тетово со цел да се укаже на опасноста од големите прослави поради...