Контакт

Актуелно

Македонија34 минути

Претпладне облачно, попладне сончево со температура до 9 степени

Времето претпладне ќе биде променливо облачно. Во текот на денот облачноста ќе се намалува и ќе преовладува сончево со умерена...

Книги39 минути

За наградата „Роман на годината“ конкурираат 38 дела

Жири-комисијата за годинашната награда „Роман на годината“ што ја доделува Фондацијата за унапредување и промоција на културните вредности „Славко Јаневски“...

Македонија2 часа

Без струја делови на Кисела Вода и Ѓорче Петров

Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, без електрична енергија ќе останат делови на Кисела Вода и Ѓорче Петров. Од...

Свет12 часа

Путин најави отворање на архивски центар за Втората светска војна

Рускиот претседател Владимир Путин вети дека ќе отвори центар за архивски документи за Втората светска војна.         „Ќе ги затвориме...

Спорт13 часа

Прекрасниот гол на Пандев недоволен – Рома триумфално низ Џенова (видео)

Горан Пандев уште еднаш покажа дека е мајстор на фудбалскатa игра со убав гол за неговата Џенова, но на Грифоне...