Контакт

Актуелно

Црна хроника9 минути

Мотоциклист падна во Вардар од мостот „Близнаци“

На кејот на реката Вардар, во близина на мостот „Близнаци“ синоќа 28-годишен скопјанец управувајќи мотоцикл изгубил контрола и паднал во...

Свет16 минути

Нетанјаху во тешка ситуација, се чини дека доживеа изборен пораз

Израелскиот премиер, Бенјамин Нетанјаху, се бори за политички опстанок, откако излезните анкети за изборите одржани во вторникот, укажуваат на тесна...

Свет25 минути

Грета Тунберг до политичарите: Жалам, но не правите доволно

Активистката за борба против климатските промени, Грета Тунберг им порача на политичарите дека не прават доволно за спас на планетата....

Свет51 минута

Обновена работата на една од нападнатите рафинери во Саудиска Арабија

Саудиска Арабија обнови 50 проценти од производството на нафта кое беше намалено со нападот на рафинеријата, изјави министерот за енергетика,...

Свет58 минути

(Видео) Маскирани тинејџери се обиделе да ограбат куќа, а сопственикот ги убил 

Тројца тинејџери од Џорџија беа убиени во понеделникот наутро, откако разменија оган со сопственикот на куќата што сакале да ја...