Контакт

Актуелно

Регион52 минути

Со ковид заразен епископот Давид кој ја водеше литургијата на погребот на Иринеј

Српскиот епископ Давид е заразен со коронавирус и се наоѓа во Центарот за клинички болница (КБЦ) „Д-р Драгиша Мишовиќ“, објави...

Свет2 часа

Кина тестира милиони луѓе и затвора училишта поради неколку случаи на новозаразени

Кинеските власти тестираат милиони луѓе, воведуваат карантини и затвораат училишта кога минатата недела открија неколку локални трансмисии на коронавирус во...

Македонија3 часа

Mицкоски бара оставки: „Умираат дневно повеќе луѓе отколку во Втората светска војна“

Баталете ги дневнополитичките мешетарења, Заев и Филипче, луѓе ви умираат затоа што нема слободни кревети, пишува опозицискиот лидер, Христијан Мицкоски,...

Свет3 часа

Фаучи: Имунитет на стадо можен доколку се вакцинираaт доволен број луѓе

Водечкиот американски експерт за инфективни болести, Ентони Фаучи, рече дека САД може да постигнат имунитет на стадо во разумно брз...

Црна хроника4 часа

Казнети 190 возачи во Скопје

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. Само на...