Контакт

Актуелно

Македонија4 часа

Заев: Кој има докази против мене веднаш нека ги објави, така се прави во слободна држава

По завршувањето на седницата на Централниот одбор на СДСМ, партискиот претседател и премиер, Зоран Заев, одговараше на новинарски прашања од...

Македонија4 часа

Директорката на „Групер“, Нина Ангеловска, ќе биде нова министерка за финансии

На седницата на Централниот одбор СДСМ вечерва одлучуваше за неколкумина кандидати за нови министри и заменик-министри. По завршувањето на седницата,...

Свет7 часа

Синот на Осама бин Ладен е мртов, потврди американскиот министер за одбрана

Американскиот министер за одбрана, Марк Еспер, ја потврди смртта на Хамза бин Ладен, еден од синовите на убиениот водач на...

Свет8 часа

Индонезија ќе добие нов главен град, Џакарта е премногу загаден

Индонезија ќе изгради нов главен град во провинцијата Источен Калимантан на островот Борнео, изјави министерот за просторно планирање на земјата,...

Европа8 часа

Трамп се заканува со повлекување на војската, Германците не му веруваат

Градоначалникот на баварскиот град Графенвер, Едгар Кноблох, рече дека не верува оти американскиот претседател Доналд Трамп навистина ќе ги реализира...