Контакт

Актуелно

Европа1 час

Русија почна воена вежба на Крим, учествуваат повеќе од 10.000 војници

Русија денеска почна големи воени вежби на Крим под личен надзор на рускиот министер за одбрана, Сергеј Шојгу. Руското Министерство...

Европа1 час

Италијански лекар на пациентите им давал лажна вакцина против Ковид-19

Полицијата во Анкона испитува случај за лекар кој на пациентите им давал обичен физиолошки раствор наместо вакцината на „Фајзер“ против...

Европа2 часа

„Коперник“: 2020 била досега најтоплата година во Европа

Лани во Европа е забележана најтоплата година откако се спроведуваат мерења, а Арктикот имал лето со екстремни пожари, најмногу поради...

Македонија4 часа

Жителите на Ново Маало ангажираат правен тим за да ја осигураат изградбата на комплексот кај „Холидеј ин“

Откако вчера поднесоа петиција до Владата и Општина Центар со која бараат во ниту еден случај да не се направи...

Свет4 часа

Нема трага од исчезнатата подморница со 53 лица, во потрагата се вклучија повеќе земји

Шeст индиски воени бродови ја бараат индонезиската подморница со 53 члена на екипажот, која исчезна вчера во водите недалеку од...