Контакт

Актуелно

Црна хроника3 минути

171 сообраќаен прекршок во Скопје, казнети 48 возачи за брзо возење

Вчера Министерството за внатрешни работи продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје изречени...

Македонија14 минути

Умерено облачно со сончеви периоди

Претпладне ќе имаме променливо облачно време со локален пороен дожд и грмежи претежно во планинските региони. Попладне ќе биде умерено...

Европа11 час

Шведска забрани влез за патници од Србија и Албанија без оглед на потврдата за вакцинација

Шведска воведе забрана за патници од Србија, која ќе важи од 20 септември, без оглед на потврда за вакцинација или...

Европа11 час

(Видео) Возило удри во тераса пред ресторан во близина на Париз, има повредени

Возило удри во тераса пред ресторан во градот Фонтејнбл, во близина на Париз, при што беа повредени неколку лица. На...

Регион11 час

(Видео) Протести во Белград -антиваксерите на улица, полицијата гаѓана со јајца

Стотици граѓани протестираа низ улиците на Белград против вакцинацијата и ковид мерките извикувајќи навреди кон претседателот Александар Вучиќ и премиерката...