Контакт

Актуелно

Црна хроника1 минута

Приведени двајца гостиварци, кај нив била пронајдена дрога

При претрес во гостиварско, полицијата уаспила двајца жители од село Врапчиште бидејќи кај нив пронашла дрога. Вчера околу 16.30 часот...

Свет1 час

(Видео) Ерупцијата на вулканот во Исланд спектакл за туристите кои го опседнуваат островот

Денеска се навршуваат шест месеци од ерупцијата на вулканот што ги фасцинира набљудувачите во близина на главниот град на Исланд,...

Европа1 час

Италијанците следната година излегуваат на референдум за легализација на марихуаната

Референдум за легализација на марихуаната најверојатно ќе се одржи во Италија следната година. Поддржувачите за легализација на марихуаната ги собраа...

Црна хроника2 часа

171 сообраќаен прекршок во Скопје, казнети 48 возачи за брзо возење

Вчера Министерството за внатрешни работи продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје изречени...

Македонија2 часа

Умерено облачно со сончеви периоди

Претпладне ќе имаме променливо облачно време со локален пороен дожд и грмежи претежно во планинските региони. Попладне ќе биде умерено...