Контакт

Актуелно

Македонија2 часа

Акција низ скопските пазари – запленети 860 килограми режан тутун

Царинската управа, Одделот за криминалистичка полиција при МВР и Пазарната инспекција, спровеле заедничка акција против нелегална продажба на режан тутун...

Европа2 часа

Копенхаген прогласен за најбезбеден град во светот

Копенхаген е најбезбедниот град во светот, според индексот објавен од лондонската Economist Intelligence Unit, во која рангирани се 60 меѓународни...

Црна хроника3 часа

Во Скопје за еден ден казнети 184 возачи, од нив 39 за брзо возење

Сообраќајната полиција во текот на вчерашниот ден (17 септември) спровела акциски контроли на територијата на град Скопје. Како што информираат...

Македонија3 часа

Во текот на викендот облачно време со повремени поројни дождови

Времето денеска ќе биде променливо облачно со слаб до умерен северозападен, а во западните делови засилен ветер од западен правец,...

Македонија18 часа

Шекеринска гостинка во домот на Медлин Олбрајт

Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска, при нејзината посета на САД, денеска оствари средба со поранешната американска државна секретарка Медлин Олбрајт....