Контакт

Актуелно

Македонија2 минути

(Видео) Стоилковски: Ако во рок од 24 часа Демократскиот сојуз не одговори за бесплатниот паркинг на функционери на власта ќе објавиме списоци

Oбјавуваме скандал којшто покажува зошто власта е одлепена од реалноста, но и зошто Демократскиот Сојуз е верен партнер на власта...

Македонија45 минути

Побарани надзорните камери на „Паризанска“ за утврдување на несреќата во која загина млада девојка

Издадена е наредба за обезбедување на снимките од видеонадзорот на местото на кое се случи несреќата, во која синоќа загина...

Регион2 часа

Русија сака НАТО да се повлече од Бугарија и Романија

Безбедносните гаранции што Русија ги бара од Запад за повлекување странски војници, оружје и опрема важат и за Бугарија и...

Црна хроника2 часа

Ресенец се обидел да ограби банкомат, полицијата го приведе

Приведен е 36-годишник од Ресен, кој се обидел да изврши кражба од банкомат, соопшти полицијата. Против него е поднесена кривична пријава поради...

Свет4 часа

Избришан твитер-профилот на синот на кралицата Елизабета по скандалот со злоупотреба на деца

Неколку дена откако кралицата му ги одзеде сите воени титули на принцот Ендру, избришан е и неговиот официјален профил на...