Контакт

Актуелно

Свет15 минути

(Видео) Пукање во Москва – две лица загинаа, а тројца се повредени

Две лица загинаа, а тројца се повредени кога маж отвори оган врз државна институција за издавање документи. Градоначалникот Сергеј Собјанин...

Македонија2 часа

Мицкоски: Коалицијата меѓу СДСМ и Алтернативата е последен чин од обидот за уништување на Македонија

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, смета дека коалицијата меѓу СДСМ и Алтернативата е последен чин од обидот за уништување на...

Црна хроника3 часа

23-годишен пешак од Скопје тешко повреден по удар од автомобил

Синоќа, во 23.50 часот, во СВР Скопје било пријавено дека на улицата 12. Македонска бригада, пред крстосницата со улицата Архитект...

Економија3 часа

Граѓаните телефонски може да пријават неправилности во цените на прехранбените производи

Ги повикувам граѓаните на бесплатниот телефонски број 191 да пријават кај Државниот пазарен инспекторат (ДПИ) во случај на драстично зголемени...

Европа4 часа

(Видео) Се урна станбена зграда при експлозија во Франција, полицијата трага по затрупани

Рано утрово се случи експлозија во францускиот град Санари-сур-Мер. Од детонацијата била уништена една станбена зграда во тој град, а...