Контакт

Актуелно

Македонија2 минути

СДСМ: Арсовска само потврди, ВМРО-ДПМНЕ е криминална партија

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска во своите јавни настапи посочи дека Христијан Мицкоски имал детали кои не би смеел...

Македонија15 минути

ВМРО-ДПМНЕ: МЗШВ не кажува дали има трајно уништени документи од архивата – дали прикриваат нечиј криминал

Министерството за земјоделство водостопанство и шумарство премолчи и пак не кажа колкав дел од архивата е достапен после наводниот хакерски...

Македонија2 часа

Наутро студено а преку денот сончево со температури до 26 степени

Денеска наутро времето ќе биде студено а преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен...

Црна хроника12 часа

Четири малолетнички од Скопје нападнале малолетна девојка поради нарушени другарски односи

Синоќа во 23.50 часот во СВР Скопје, Р.М.(44) од Скопје пријавил дека околу 22.00 часот на ул.„Орце Николов“, во близина...

Свет13 часа

Вонредна состојба на Флорида, доаѓа бурата „Јан“со потенцијал да прерасне во голем ураган

Гувернерот на американската сојузна држава Флорида, Рон Де Сантис денеска прогласи вонредна состојба во 24 окрузи, поради зајакнувањето на тропската...