Контакт

Актуелно

Македонија1 минута

Ковачевски: Политичари како Костадинов не се пожелни во Македонија

Македонскиот премиерот Димитар Ковачевски денеска во Штип изјави дека политичари како бугарскиот пратеник Костадин Костадинов не се пожелни во земјава....

Свет46 минути

(Видео) Гори навивачкото село во Доха, пожарот се шири

Навивачкото село во Доха, во близина на стадионот „Лусаил“ го зафати пожар, пишува „Дејли Мејл“. Ова се случило во навивачкото...

Економија3 часа

Ковачевски: Изградбата на топловодот од РЕК до Битола се одвива побрзо од планираното

Генералниот директор на АД ЕСМ, Васко Ковачевски изврши увид во градежните работи на топловодот од РЕК Битола до Битола. „Задоволни...

Свет4 часа

Кралицата Елизабета имала рак на коските

Кралицата Елизабета Втора се борела со многу сериозна форма на рак во последните месеци од својот живот, се вели во...

Европа4 часа

Токаев положи заклетва

Касим-Жомарт Токаев, победникот на претседателските избори во Казахстан одржани на 20 ноември, положи заклетва и официјално го продолжи својот мандат...