Контакт

Актуелно

Македонија2 часа

Градоначалникот на Бутел во самоизолација по средба со заразената директорка на УЈП

Градоначалникот на општина Бутел, Велимир Смилевски, од вчера е во самоизолација поради средбата со директорката на УЈП, Сања Лукаревска, која е...

Македонија2 часа

Штипскиот градоначалник е против карантин, смета дека затворањето на текстилните фабрики ќе даде резултати

Како прв човек на градот и претседател на општинскиoт кризен штаб, јас сум против во Штип да се воведе карантин,...

Македонија4 часа

Спасовски негативен на коронавирус

Техничкиот премиер, Оливер Спасовски, објави дека резултатите од тестот за коронавирус се негативни. „Само што ги добив резултатите од денешниот...

Македонија4 часа

Филипче: Ќе почекаме два-три дена пред да одлучиме за карантин за некои општини

Комисијата за заразни болести засега нема да предлага ставање во карантин на општините каде што има најголем број заболени од...

Македонија4 часа

(Видео) Мисајловски: Изборите сега се лудост

Денеска Македонија го живее црниот понеделник, што значи огромна бројка на новозаразени луѓе со Ковид-19 и луѓе кои ги загубија...