Контакт

Актуелно

Македонија3 часа

Посебен сообраќаен режим поради автомобилски трки во Скопје

Денеска и утре, од 7 до 17:30 часот, одделението за безбедност на патниот сообраќај ќе преземе мерки за посебен режим...

Спорт11 час

Ѓоковиќ не му даде ниту „утешна“ победа на Чилиќ, со 3-0 во полуфинале

Новак Ѓоковиќ ја продолжи победничката низа против хрватскиот ривал Марин Чилиќ, победувајќи го со 7:6(7)/6:2 во последното коло по групи...

Македонија14 часа

Кабинетот на Иванов: Кривичниот суд го злоупотреби претседателот

Во врска со соопштението на Основниот суд Скопје 1, во кое се обвинува претседателот Ѓорге Иванов за мешање во судската...

Регион14 часа

(Видео)„Ве сака дедо Ратко“ – хашкиот осуденик се јави во живо во утринска емисија во Србија

Хашкиот обвинет Ратко Младиќ се вклучи телефонски во утринска емисија на белградска телевизија. Поранешниот генерал на Војската на Република Српска,...

Македонија15 часа

Мерната станица за загадување на воздухот во Битола не работела поради комплексен дефект

Мерната станица во Битола не работела поради комплексен дефект, сопштија од Министерството за животна средина и просторно планирање. Од таму...