Контакт

Актуелно

Економија14 минути

Македонците сè повеќе плаќаат со картички

Советот на Народната банка одржа редовна седница на којашто ја разгледа Годишната информација за плаќањата во 2019 година. Според платежната...

Црна хроника1 час

Прегазен пешак во Автокоманда

Седумдесет и седумгодишен маж загина во сообраќајна несреќа што се случила вчера во скопската населба Автокоманда. Според информациите на МВР,...

Македонија2 часа

Казнети 440 лица кои вчера шетале без маски

Во текот на изминатото деноноќие по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 440 прекршоци, информира Министерството...

Свет2 часа

Без нови случаи на коронавирус во Кина

Кина денеска не пријави ниту еден случај на коронавирус. Вчера беа забележани два случаи, пренесе Ројтерс. Националната здравствена комисија соопшти...

Свет2 часа

Исламска држава се закани со нови напади: „Вирусот е божја казна”

Исламска држава наведе во аудио порака дека пандемијата на коронавирус е божја казна за нејзините непријатели и се закани со...