Контакт

Актуелно

Македонија10 минути

Царовска во Драчево: Стандардот ќе се зголемува

Носителката на листа на кандидати за пратеници во изборна единица 1 Мила Царовска вчера вечер на маалска средба со жителите...

Свет24 минути

(Видео) Поплави во Москва, вода на улиците до колена

Москва и московскиот регион беа погодени од пороен дожд, што го отежна сообраќајот, како во центарот на градот, така и...

Свет35 минути

Осумгодишно момче убиено во пукање во САД

Осумгодишно момче загина, а тројца други се повредени во пукање во трговски центар во Алабама, објави АП. Полицијата сè уште...

Македонија1 час

Спасовски: Пензиите ќе растат заедно со платите, најниските пензии ќе се зголемат за најмалку 21 процент

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски, на средбата со пензионери во населбата Автокоманда, во скопската Општина Гази Баба,...

Македонија2 часа

МВР: 478 лица не ја почитувале мерката за носење маска

Во текот на изминатото деноноќие во земјава се регистрирани 478 прекршоци во однос на мерката за неносење лична заштита на...