Контакт

Актуелно

Македонија2 часа

(Видео) Мицкоски: Заев со реконструкцијата најде покус пат парите да одат кај Вицето

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес беше во посета на Љубанци каде што присуствуваше на традиционалниот ручек во организација на...

Македонија2 часа

Милевски: Одговорноста е голема, но прифаќам да бидам министер и да работам чесно

,,Одговорноста е голема, но ја прифаќам и како лидер на ЛДП и како политичар. Ќе работиме чесно, со намалување на...

Македонија3 часа

(Видео) Стоилковски: Реконструкцијата на Владата е само козметичка измена со која нема да има промени

Метлата се претвори во магла. Метлата стана пердув за купување на време за Зоран Заев. Огромно разочарување по кое се...

Црна хроника4 часа

Почина затвореник во Герантолошкиот завод „13-ти Ноември“

Од затворот Идризово вчера околун 18 часот било пријавено дека во Герантолошки завод “13-ти Ноември“ во Скопје, починал 70-годишниот затвореник...

Свет7 часа

Соседот се правда зошто ја снимил караницата меѓу Борис Џонсон и неговата партнерка

Соседот кој повика полиција поради гласна расправија во домот на Борис Џонсон, го брани своето однесување и вели дека секој...