Контакт

Актуелно

Македонија8 минути

Работна средба меѓу јавниот обвинител и Синдикатот на УПОЗ, во фокусот подобрување на условите за работа

Јавниот обвинител на Република Северна Македонија денеска одржа работна средба со претставници на Синдикатот на работниците од управата, правосудните органи...

Регион2 часа

Вучиќ: Хрватска сака да ја понижи Србија

Србија сака да има добри и коректни односи со сите во своето опкружување, а постапките и изјавите од Хрватска не...

Европа4 часа

ЕМА започна со испитување на лек против коронавирус

Еден ден откако Европската комисија претстави стратегија за развој на лекови против Ковид-19, Европската агенција за лекови (ЕМА) започна со...

Европа5 часа

Вакцинираните во Германија ќе бидат ослободени од многу мерки

Пo Долниот дом на германскиот парламент, Бундестагот, денеска и Горниот дом, Бундесратот, исто така, го одобри владиниот декрет со кој...

Македонија6 часа

(Видео) Пендаровски: Полицијата мора да е деполитизирана и департизирана

Шефот на државата, Стево Пендаровски, е задоволен од работата на полицијата, гледа напредок, но смета дека реформите мора да продолжат....