Контакт

Актуелно

Свет43 минути

Пекинг град на духови поради смртоносниот вирус

Улиците на Пекинг и други кинески градови, во кои вообичаено има гужва и сообраќај, денеска се пусти. Во Кина овој...

Македонија2 часа

Заев: Постои шанса законот за Jавно обвинителство да се донесе до 11 февруари

Должни сме кон државата Законот за Јавно обвинителство да се најде пред пратениците пред распуштањето на Собранието, изјави денеска претседателот...

Регион4 часа

Авион принудно слета во Дубровник, патник починал од инфаркт

Патнички авион што леташе од Дизелдорф кон египетскиот град Марса Алам принудно слета во Дубровник, бидејќи еден од патниците претрпел...

Свет5 часа

Помпео прекинал интервју, по што ја навредувал новинарката

Американскиот државен секретар Мајк Помпео викал, користејќи навреди и пцости кон новинарката Мери Луиз Кели по интервјуто што го прекинал...

Свет5 часа

Во Вухан ќе се гради уште една наменска болница за заразените од корона вирусот

Кинескиот град Вухан, кој се наоѓа во изолација поради избивањето на корона вирусот, ќе изгради втора наменска болница за лечење...