Контакт

Актуелно

Македонија20 минути

Јанушев им се извини на новинарите оти ВМРО-ДПМНЕ ги нарече загари на Заев

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев им се извини на новинарите, во името на партијата, за тоа што претходно беа...

Македонија7 часа

МВР го бара Груевски со потерница за издржување на затворската казна

Министерството за внатрешни работи по налог на кривичниот суд распиша потерница по поранешниот премиер Никола Груевски, кој требаше во петокот...

Македонија8 часа

Град Скопје: Загаденоста е повеќедецениски проблем, дел од мерките нема да бидат популарни

Градот Скопје реагира на прес-конференцијата на членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев, поврзана со предлогот за воведување систем на...

Европа9 часа

Полициските кордони се повлекуваат од центарот на Лондон

Лондонската полиција преку „Твитер“ изјави дека сомнителното возило што беше забележано на левиот брег на реката Темза, во центарот на...

Македонија9 часа

Затворот го известил судот дека Груевски уште не се јавил за издржување на казната

Судот соопшти дека денеска добиле известување од затворот во Шуто Оризари оти експремиерот Никола Груевски не се јавил за издржување...