Контакт

Актуелно

Регион3 часа

Десет деца затруени од храна во Босна

Десет деца со треска, дијареја и повраќање биле хоспитализирани утринава на Клиниката за инфективни болести при Клиничкиот центар на Универзитетот...

Регион4 часа

Мицотакис: Правата на Грците во Албанија се услов за ЕУ-интеграцијата

Грчкиот премиер, Киријакос Мицотакис изјави дека почитувањето на правата на грчкото малцинство во Албанија е услов за земјата да добие...

Европа5 часа

ЕУ против безусловен повик на Русија во Г7

Европската Унија е против испраќање безусловен повик до Русија повторно да се приклучи на разговорите на водачите на Г7, изјави...

Македонија5 часа

Димовски: Само Собранието е надлежно за избор на заменик на Јанева

Претседателот на собраниската Комисија за избори и именување, Илија Димовски, вели дека и изборот и разрешувањето на СЈО е регулирано...

Македонија7 часа

ВМРО-ДПМНЕ: Притворањето на Катица Јанева е договорен театар за да се прикријат трагите кон „Илинденска“

Притворањето на Катица Јанева е договорен театар со кој треба да се прикријат трагите што водат кон „Илинденска“ и Зоран...