Контакт

Актуелно

Европа32 минути

Германија лани потрошила рекордни 23 милијарди евра за бегалците

Германија минатата година потрошила рекордни 23 милијарди евра за интеграција на повеќе од милион бегалци во Германија и за борбата...

Свет2 часа

(Видео) Евакуирана Ајфеловата кула

Ајфеловата кула во Париз е затворена и сите посетители се евакуирани откако неидентификуван маж бил забележан како се искачува на...

Македонија3 часа

(Видео) Ременски контра Спасовски за ангажирањето на тајните агенти

За посебната истражна мерка поврзана со лицата со прикриен идентитет да одлучува судот наместо директорот на новата Агенција за национална...

Црна хроника4 часа

Осуммина мигранти пронајдени во возило на Бугарин на Табановце

На граничниот премин Табановце во вечерните часови на 19 мај, при преглед на товарно возило, биле пронајдени осуммина мигранти од...

Европа5 часа

Женева ги забранува возилата што создаваат голема бучава

Во Женева се подготвуваат да воведат казни за оние возачи чии автомобили прават голема бучава. Од женевската градска општина велат...