Контакт

Актуелно

Европа8 минути

Конте: ЕУ ризикува пропаст доколку не им помогне на земјите-членки

Италијанскиот премиер Џузепе Конте смета дека Европската унија ризикува да пропадне како проект поради кризата со коронавирусот. Тој во интервју...

Македонија34 минути

Сончево и топло со температура до 23 степени

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб до умерен ветер од североисточен правец. Максималната температура ќе биде во...

Регион12 часа

Синот на Вучиќ заболен од коронавирус

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, објави дека син му Данило има коронавирус и дека е сместен на Инфективната клиника во...

Свет13 часа

Шефот на СЗО му одговори на Трамп: Не политизирајте го вирусот

Шефот на Светската здравствена организација (СЗО), Тедрос Аданом Гебрејесус, побара денес да не се политизира пандемијата на коронавирусот кога американскиот...

Спорт13 часа

И „кралевите“ кратат – 10-20 отсто помала плата за фудбалерите на Реал Мадрид

Фудбалерите од првиот состав на Реал Мадрид ќе добијат намалена плата од 10 до 20 отсто за да се надополни...