Контакт

Актуелно

Македонија2 минути

Влажен и студен бран со дожд и снег на планините

Поради влажен и студен воздушен бран уште од изутрина ќе има врнежи од дожд кои на места ќе бидат обилни...

Регион10 часа

Курти ги укина таксите за Србија и БиХ

Косовскиот премиер во оставка Албин Курти објави дека косовската влада донела одлука за укинување на таксите за производи од Србија...

Македонија12 часа

(Видео) Филипче: Исполнети се 50 отсто од капацитетот на Клиниката за инфективни болести

Министерот за здравство, Венко Филипче, кажа дека сè уште има слободен капацитет на Клиниката за инфективни болести, имајќи предвид дека...

Свет12 часа

Во Италија за 24 часа починале 837 луѓе, а излекувани се 1.109

Во Италија во последните 24 часа од коронавирус починале 837 луѓе, а бројот на новозаразени е 4.053. Италијанските епидемиолози сметаат...

Македонија13 часа

Пендаровски: Нема потреба од воведување на поригорозни мерки

Не се разгледува воведување на 24 часа траење на полицискиот час односно ограничување на движењето, а пак, распуштеното собрание блокира...