Контакт

Актуелно

Свет27 минути

Кипар ги укинува ограничувањата и ги очекува првите туристи

Кипарската влада три недели порано ќе ги укине повеќето ограничувања наметнати поради пандемијата затоа што стапката на инфекција со вирусот...

Спорт2 часа

Надал: При вакви услови не би патувал на Флешинг медоуз

Рафаел Надал вели дека доколку условите се такви како во моментот, тој не би патувал на САД опен на Флешинг...

Црна хроника3 часа

Мизрахи пријавила во МВР дека била следена и фотографирана

Поранешната министерка за труд и социјална политика, Рашела Мизрахи, вчера, во 23.40 часот, пријавила во полиција дека во неколку наврати...

Општество4 часа

Филипче: Денеска стигнаа и преостанатите 8 респираторни машини, добивме вкупно 20 од ЕУ

Заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, во улога на национален координатор за странска помош во земјава, заедно...

Политика5 часа

Филиповска-Грашкоска: Инспекторите извршиле 12.799 контроли, уредбите и протоколите мора да се почитуваат или следи соодветна санкција

Инспекторите од Државниот пазарен инспекторат имаат реализирано најголем број, односно 11.504 контроли, што е и разбирливо, ако се земе  предвид...