Контакт

Актуелно

Македонија26 минути

И директорот на финансиска полиција и градоначалникот на Чаир во самоизолација

Директорот на Управата за финансиска полиција, Арафат Муареми, и градоначалникот на општина Чаир, Висар Ганиу, се во самоизолација затоа што...

Македонија2 часа

Казнети 585 лица за неносење заштитни маски

Во текот на изминатото деноноќие казнети се 585 лица за неносење заштитни маски на територија на цела држава, соопшти МВР....

Свет2 часа

Полициски час во Лос Анџелес, Чикаго и Вашингтон

По бранот протести во САД поради смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд, кој поради брутална полициска сила почина за време на...

Македонија2 часа

Петок неработен ден за православните христијани

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека согласно со Законот за празниците на РM („Службен весник на РМ“, бр.21/98...

Спорт3 часа

(Видео) НБА-ѕвезда брутално тепа демонстрант

Насилните протести во повеќе американски градови, поради убиството на Џорџ Флојд во Минеаполис, продолжија и во текот на изминатата ноќ....