Контакт

Актуелно

Свет11 час

Осуден серискиот убиец од Кипар: „Не знам зошто ги убивав жените“

Кипарскиот суд го осуди воениот капетан, Никос Метаксас на седум доживотни казни за киднапирање и убиство на седум жени и...

Европа13 часа

(Видео) Загина едниот од пилотите на борбените авиони кои се судрија во Германија

Еден пилот загина откако два германски борбени авиони денеска се судрија во североисточна Германија, јави телевизијата „Н-ТВ“, додека пилотот на...

Македонија13 часа

УХМР: До среда времето ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи

Времето утре пртепладне ќе биде сончево со умерена облачност, а попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи, локално во форма...

Спорт14 часа

Тенисерка со 8 прсти ќе игра на Вимблдон: За мене не постојат граници!

Легендарниот тениски гренд-слем турнир Вимблдон ќе се игра од 1. до 14. јули годинава, а посебна ѕвезда на турнирот ќе...

Македонија15 часа

Синдикатот на културните работници се закани со генерален штрајк ако не им бидат прифатени барањата

Синдикатот на културните работници на Северна Македонија се закани со генерален штрајк, кој ќе почне на 1.10.2019 година, ако не...