Контакт

Актуелно

Македонија14 минути

(Видео) Адвокат за случајот за Тамара: Уште повеќе ќе се докажува дека средства наменети за лекување не биле искористени за тоа

Адвокатот Љубомир Михајловски, кој е бранител на обвинети во случајот за лекувањето на малата Тамара, по денешното рочиште рече дека...

Македонија50 минути

(Видео) Сведочење на другар на Пино: Тој беше многу мек со жените, а Ангела му се допаѓаше

На денешното судско рочиште за убиството на Пино Секондо се сослушуваа тројца сведоци, кои одговараа на прашањата на обвинителката Лидија...

Регион2 часа

Кинеските туристи од Вухан денеска ќе пристигнат во Сараево

Кинеските туристи од градот Вухан, од каде што се појави смртоносниот коронавирус, преноќија во Неум и денеска ќе стигнат во...

Свет2 часа

Патнички авион со 83 лица се урна во Авганистан

Патнички авион со повеќе од 80 лица се урна и се запали во Авганистан, во областа што ја контролираат Талибанците....

Македонија2 часа

Стефанова тврди дека Јанева со висок тон им се обраќала на обвинителите барајќи спогодби за Камчев

Обвинителката од поранешното СЈО Лиле Стефанова пред судот рече дека нејзината поранешна шефица Катица Јанева на состанок наложила да се...