Контакт

Актуелно

Македонија13 часа

Жбогар најави финансиска помош од ЕУ за справување со еколошките проблеми

Следната година во рамки на Берлинскиот процес со кој ќе ко-претседаваат Бугарија и Република Северна Македонија, во фокусот на агендата...

Европа13 часа

Романскиот политичар Мирчеа Џоана е избран за заменик на Столтенберг во НАТО

Романскиот политичар Мирчеа Џоана е назначен за нов заменик-генерален секретар на НАТО. Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, по тој...

Свет13 часа

Ел Чапо осуден на доживотен затвор

На доживотна затворска казна осуден е мексиканскиот наркобос Хоакин Гузман – Ел Чапо. Тој доби уште 30 години затвор, како...

Македонија13 часа

Усвоена програмата за реконструкција на Универзалната сала и спомен-обележјето на Тоше Проески

Владата денеска ја усвои програмата за реализацијата на средствата предвидени во буџетот на Министерството за култура за 2019 година за...

Црна хроника17 часа

(Видео) Бркотница со сатар низ трговскиот центар „Лептокарија“

Корисници на социјалната мрежа „Фејсбук“ денеска споделија видеа од инцидент што се одвивал во скопскиот трговски центар „Лептокарија“. Од објавеното...