Контакт

Актуелно

Свет16 минути

СЗО против гласините: Лукот не помага против коронавирусoт

Светската здравствена организација (СЗО) тргна во борба против гласините, полувистините и дезинформациите поврзани со коронавирусот. Под мотото „Myth busters“ на...

Македонија2 часа

Нема информации за заразени Македонци со коронавирусот во Италија

До овој момент нема информација за наши граѓани кои се заболени од коронавирусот во Италија, соопшти Министерството за надворешни работи...

Свет2 часа

Шведска – земја во која пратениците немаат привилегии, дури и кафето го плаќаат од својот џеб

Народните избраници во Шведска имаат право на канцелариски простор од седум квадратни метри, мали станови за службени лица и строги...

Европа3 часа

ЕУ издвојува 230 милиони евра за борба против коронавирусот

Европската Унија вети 230 милиони евра со цел да помогне во борбата против епидемијата на коровирус во време кога земја...

Црна хроника3 часа

Косовец внел кокаин во затворот Идризово додека бил во посета

Основното јавно обвинителство Скопје  поднесе обвинение до Основниот кривичен суд Скопје против косовски државјанин кој се товари дека при посета...