Контакт

Актуелно

Македонија33 минути

Исечените јапонски цреши на Максим Горки биле стари

Исечените 13 јапонски цреши на улицата Максим Горки беа стари и болни и на нивно место во понеделник, 18 ноември,...

Забава1 час

Има девет години и до крај на 2019. ќе дипломира, па потоа запишува докторат

Вундеркинд од Белгија на 9-годишна возраст студира електротехника и планира да дипломира на Универзитетот за технологија во Ајндховен до декември,...

Македонија2 часа

ВМРО-ДПМНЕ ветува укинување на даноците за младите до 29 години

Зоран Заев и СДСМ ги лажат граѓаните како што ги лажеа пред изборите во 2016 година. Наместо лагите и манипулациите...

Македонија2 часа

Од денеска на пат задолжително само со зимска опрема

Од денеска започнува законската обврска за задолжително поседување на зимска опрема во возилата. Оваа обврска ќе трае до 15 март...

Македонија2 часа

Сончево со температура до 21 степен

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Максималната...