Контакт

Актуелно

Регион14 минути

Во Србија и Хрватска бројката на заразени од коронавирус надмина 1.000

Во Хрватска и Србија денеска бројката на заразени со Ковид-19 надмина 1.000 лица, односно во Хрватска се регистрирани 1.011 случаи,...

Свет34 минути

Шест недели старо бебе најмладата жртва на коронавирус

Новороденче старо само шест недели почина од коронавирус во американската сојузна држава Конектикат. „Тестирањето потврди дека новороденчето е позитивно на...

Црна хроника1 час

Кочанка на „Фејсбук“ напишала лажна објава дека има коронавирус

Кочанската полиција поднесе кривична пријава против 23-годишна девојка од овој град поради постоење сомнение за сторено кривично дело непостапување според...

Црна хроника2 часа

Штипјанец се тестирал на коронавирус и без да ги чека резултатите отишол на гости

Штипското Основно јавно обвинителство побара казна за жител на овој град, кој по направен тест на коронавирус, го напуштил домот...

Македонија2 часа

Холандија ќе испрати тестови за коронавирус во земјата развиени од Меѓународната агенција за атомска енергија

Холандија ќе ѝ даде поддршка на земјава преку набавка на тестови за коронавирус базирани на нуклеарна технологија, кои се развиени од...