Контакт

Актуелно

Економија18 минути

Угостителите бараат помош за исплата на мартовските плати

Угостителите и хотелиерите кои беа први на удар од корона-кризата се жалат дека мерките за државна помош за месеците април...

Европа1 час

Путин гo прогласи април за неработен месец во Русија

Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека платените слободни денови во Русија ќе бидат продолжени до 30 април. „Сè уште не...

Економија1 час

Во САД за само една недела 6,6 милиони луѓе останале без работа

Во САД е забележана рекордна невработеност, јавуваат американските медиуми. Дури 6,6 милиони луѓе побарале надомест за невработени во изминатата недела....

Регион2 часа

Во Србија и Хрватска бројката на заразени од коронавирус надмина 1.000

Во Хрватска и Србија денеска бројката на заразени со Ковид-19 надмина 1.000 лица, односно во Хрватска се регистрирани 1.011 случаи,...

Свет2 часа

Шест недели старо бебе најмладата жртва на коронавирус

Новороденче старо само шест недели почина од коронавирус во американската сојузна држава Конектикат. „Тестирањето потврди дека новороденчето е позитивно на...