Контакт

Актуелно

Свет2 часа

СЗО: Лоша е идејата да се укинат сите рестрикции истовремено

Претставник на Светската здравтсвена организација рекол дека државите што планираат да ги прекинат своите мерки за изолација на населението треба...

Македонија3 часа

Османи: Состојбата во Струга и околината е сериозна, 25 заразени и четворица починати од коронавирусот

Заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, денес во Лабуништа, Струга, заедно со заменик-министерот за здравство, Арменд Арслани,...

Свет4 часа

Осуден убиецот на словачкиот новинар Јан Куцијак

Судот во Словачка денеска го осуди Мирослав Марчек на 23 години затвор за убиство на истражувачкиот новинар Јан Куцијак и...

Македонија5 часа

Следува потопло време со температури над 20 степени

Времето утре наутро ќе биде студено, а преку ден сончево со слаб до умерен североисточен ветер, кој краткотрајно ќе се...

Економија6 часа

Поевтинуваат дизелот и бензините

Регулаторната комисија за енергетика донесе одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во прoсек за...