Контакт

Актуелно

Македонија26 минути

Посебен сообраќаен режим во Скопје за Задушница

Поради верскиот празник Задушница, викендов, 22 и 23 февруари, во периодот од 6 до 16 часот на гробиштата во Бутел,...

Македонија31 минута

Променливо облачно време со северен ветер

Времето денеска претпладне ќе биде променливо облачно, а од пладневните часови облачноста ќе се намали. Ќе дува умерен до засилен...

Спорт1 час

Сензација во Јапонија, Зубчиќ победи во велеслалом

Филип Зубчиќ ја забележа првата победа во кариерата со што влезе во историјата на хрватското скијање. Зубчиќ со триумфот во...

Македонија2 часа

Без струја делови на Гази Баба

Од „ЕВН Македонија“ информираат дека се планирани технички зафати во електросистемот на град Скопје и без електрична енергија ќе останат...

Регион12 часа

Полицајци во Грција нелегално издавале пасоши на криминалци, покрената е истрага

Грчките власти покренаа истрага против 6 полицајци и 27 други лица под сомнение за вмешаност во голема измама со лажни...