Контакт

Актуелно

Свет11 час

(Видео) Менхетен во мрак, над 180 илјади луѓе останаа без струја

Поради прекин во електричната енергија, голем дел од Менхетен остана во темнина разно изутринава. Десетици илјади луѓе во другите населби...

Спорт12 часа

Добри вести од Полска, холандскиот велосипедист се разбуди од кома

Холандскиот велосипедист Фабио Јакобсен се разбуди од кома по два дена од тешкиот пад во завршницата на етапата на „Tour...

Црна хроника15 часа

Син го пронашол татка си обесен во гаража во Скопско

Вчера во 15:15 часот во СВР Скопје било пријавено дека во скопско село 27-годишно лице во гаража го пронашло обесен...

Регион15 часа

Забранет влез во Грција преку „Евзони“ од 22 до 6 часот наутро

Министерството за внатрешни работи извести дека ќе биде забранет влезот во Грција преку преминот „Евзони“ од 22 до 6 часот...

Македонија17 часа

Во Геријатриската болница во Скопје 17 пациенти заболени од коронавирус

Седумнаесет пациенти во ЈЗУ Специјализираната болница за геријатриска и палијативна медицина „13 Ноември“ во Скопје се позитивни на коронавирусот. „На 3.8.2020...