Контакт

Актуелно

Економија29 минути

Во Црна Гора има 66 милионери

Според податоците на Централната банка (ЦБЦГ), во Црна Гора има 66 милионери, кои на банкарски сметки имаат еден милион евра...

Македонија1 час

Лила Филиповска ќе сведочи за „Рекет“

Предметот „Рекет”, против обвинетите Бојан Јовановски и Катица Јанева, денеска ќе продолжи со испрашување на четворица нови сведоци на Јавното...

Македонија1 час

Османи на средба со главниот државен ревизор во пресрет на изборите

Делегација на Секретаријатот за европски прашања, предводена од заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи ќе остварат...

Македонија2 часа

Облачно и дождливо со температура до 15 степени

Времето денеска ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, на планините од снег. Во ноќните часови врнежите ќе...

Свет11 час

(Видео) Силен земјотрес меѓу Куба и Јамајка, опасност од цунами

Силен земјотрес со јачина од 7,7 степени ги погоди карипските острови Јамајка и Куба. Американскиот геолошки преглед соопшти дека епицентарот...