Контакт

Актуелно

Македонија12 минути

Без струја делови на Карпош и Сопиште

Од „ЕВН Македонија“ известуваат дека без електрична енергија ќе останат делови на Карпош и Сопиште. Од 9 до 14 часот...

Црна хроника11 час

Откриени насади со марихуана, приведени татко и син од Кавадарци

Полицијата откри насади со марихуана кај местото Јаворица, а притворени се татко и син кои се осомничени дека ги насадиле...

Свет11 час

Турција негира дека соборила ерменски борбен авион

Претставник на турскиот претседател Фахретин Алтун негираше дека турски ловец соборил авион на ерменското Воено воздухопловство во воздушниот простор на...

Свет13 часа

Москва ги затвора училиштата на две недели

Москва од следниот понеделник ќе ги затвори училиштата на две недели поради брзиот раст на бројот на заразени со коронавирус....

Македонија14 часа

Се враќа работното време од 8 до 16 часот во јавната администрација

Владата донесе одлука времено да ја суспендира одлуката за флексибилно работно време за сите вработени во државната управа. Наместо сегашното...