Контакт

Актуелно

Македонија9 часа

(Видео) Мицкоски: Власта ги дели луѓето на граѓани од прв и втор ред, за нас Македонија е за сите

Секој претседател на ВМРО-ДПМНЕ имал свои искушенија, ама јас видов баш се, и има навистина голема вистина во цитатот дека...

Спорт13 часа

Ангеловски: Украина е фаворит, но ние немаме притисок

Фудбалската репрезентација на Македонија утре од 15 часот го игра вториот меч на ЕУРО 2020 – противник селекцијата на Украина...

Македонија14 часа

Османи: Идентитетските прашања не се и не може да бидат на масата како дел од преговорите

Она што претставува нова реалност во Северна Македонија е фактот дека како актер на меѓународната сцена дебатираме и одлучуваме директно...

Свет14 часа

(Видео) Бајден и Путин очи во очи во Женева – заврши првиот дел од самитот

Заврши првиот дел од состанокот меѓу претседателите на САД и Русија, Џо Бајден и Владимир Путин во Женева. Рукопожатие. Путин...

Македонија16 часа

Мицкоски: Заев е подготвен на сè, утре се спрема ново предавство

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, преку социјалните мрежи обвини дека премиерот Зоран Заев, вицепремиерот Никола Димитров, шефот на дипломатијата, Бујар...