Контакт

Актуелно

Регион25 минути

Русија сака НАТО да се повлече од Бугарија и Романија

Безбедносните гаранции што Русија ги бара од Запад за повлекување на странски војници, оружје и опрема важат и за Бугарија...

Црна хроника1 час

Ресенчанец се обидел да ограби банкомат, полицијата го приведе

Приведен е 36-годишник од Ресен кој се обидел да изврши кражба од банкомат, соопшти полицијата. Против него е поднесена кривична пријава поради...

Свет3 часа

Избришан твитер-профилот на синот на кралицата Елизабета по скандалот со злоупотреба на деца

Неколку дена откако кралицата му ги одзеде сите воени титули на принцот Ендру, избришан е и неговиот официјален профил на...

Култура4 часа

„Врба“ на Манчевски го отвора Филмскиот фестивал во Кјото, Јапонија

Филмот „Врба“ на најтрофејниот македонски режисер Милчо Манчевски на 22 јануари ќе го отвори 13. меѓународeн Филмски фестивал „Историка“ во...

Македонија4 часа

Облачно и студено време, со врнежи од снег

Времето денеска ќе биде облачно и студено со повремени врнежи од снег, особено претпладне. Врнежите ќе бидат пообилни во западните...